Дълги кремове и гел: инструкции за употреба

Dolgit има ефективен аналгетичен и противовъзпалителен ефект върху тъканта, дължаща се на съдържащото се в него активно вещество ибупрофен.

В допълнение към факта, че ибупрофенът причинява отслабване на силната болка (аналгетичен ефект), той също елиминира тежката подпухналост. Кремът или гелът се абсорбират бързо в подкожните слоеве и през първите 30 минути силата на лекарството продължава да се увеличава. Полученият ефект се поддържа за 3-4 часа.

На тази страница ще намерите цялата информация за Dolgit: пълни инструкции за употреба на това лекарство, средни цени в аптеките, пълни и непълни аналози на лекарството, както и отзиви за хора, които вече са използвали Dolgit. Искате ли да оставите мнението си? Моля, напишете в коментарите.

Клинико-фармакологична група

НСПВС за външна употреба.

Условия за продажба на аптеки

Може да се купи без рецепта.

Колко е дълго? Средната цена в аптеките е 145 рубли.

Форма и състав за освобождаване

Лекарството Dolgit се предлага в следните лекарствени форми:

  • Крем 5% в алуминиеви тръби от 20, 50 или 100 g в картонена кутия с придружаващите инструкции. Активната съставка на крема е ибупрофен (1 g крем съдържа 50 mg от активната съставка).
  • Гел 5% в алуминиеви тръби от 20, 50 или 100 g в картонена кутия с придружаващите инструкции. Активното вещество на гела е ибупрофен (1 g гел съдържа 50 mg от активната съставка).

Лекарството и в двете му лекарствени форми е предназначено само за външна употреба, не е позволено да се прилага мехлем или гел върху лигавиците!

Дълги ли са кремът или гелът?

Изборът на формата на лекарството е по-добре да се възложи на лекаря. Само професионалист може да определи етапа на възпалителния процес, тежестта на заболяването и необходимостта да се включи една или друга форма на лекарството.

Дълги с кремообразна структура, поради факта, че се абсорбира по-бавно от гела, лекарите препоръчват за масажни процедури. Кремът има добри свойства на плъзгане, а масажните процедури с крем Dolgit дават добър резултат в дългосрочната комплексна терапия на болкови синдроми, причинени от възпаление. Действието му е по-дълго.

Структурата на гела Dolita е по-подходяща за спешна помощ у дома. Разрешава се използването на гел с гелова структура за лечение на малки деца с натъртвания и навяхвания, докато с крем се разрешава лечението на децата едва след 12 години.

Фармакологичен ефект

Активното вещество на крема и гела Dolgit - ибупрофен - е нестероидно противовъзпалително лекарство от групата на производните на пропионовата киселина. "Нестероидни" означава, че лекарството е нехормонално (хормоналните лекарства се наричат ​​стероиди).

Ибупрофен произвежда три терапевтични действия наведнъж:

  • облекчава болката;
  • потиска възпалителния процес;
  • понижава температурата.

Прилага се на мястото на възпалението Кремът Dolgit блокира процеса на синтез в организма на вещества, които провокират развитието на възпаление и предотвратява проникването на излишната течност в тъканта. В резултат на ефекта на лекарството, болката значително намалява или е напълно елиминирана, подуването на болната става изчезва и следователно повишава мобилността му.

Показания за употреба

Дългият крем (гел) е показан за употреба при следните заболявания:

  • тендинит;
  • подагра;
  • бурсит;
  • спондилит;
  • ишиас;
  • ишиас и д-р;
  • остеохондроза с прищипване на нервните корени;
  • остеоартрит, причиняващ деформация на ставите;
  • периартрит, простиращ се до раменния пояс и лопатки.

Кремът Dolgit и неговите аналози имат много добра помощ при получаване на различни видове наранявания, когато човек изпитва силна болка. Синдромът на изразена болка може да бъде "отстранен" след няколко дози от лекарството.

Противопоказания

Поради ниската системна абсорбция, Dolgit има ограничен списък от противопоказания. Лекарството е забранено да се използва, когато:

  • бременност и кърмене;
  • наличие на отворени рани, язви и други наранявания от страна на тялото, предназначени за лечение с препарата;
  • екзема, псориазис и други инфекциозни патологии на кожата;
  • идиосинкразия ибупрофен или ексципиенти;
    свръхчувствителност към други нестероидни противовъзпалителни средства.

Противопоказания за употребата на крем Dolgit се прилагат за деца под 12-годишна възраст. За гела минималната възраст е 1 година.

Употреба по време на бременност и кърмене

Производителите на лекарството смятат, че е невъзможно да се използват както гел, така и крем Dolgit по време на бременност и по време на кърмене.

Въпреки това, в практиката на гинеколозите и терапевтите се използват гел и долгит крем, но с спазването на предпазните мерки и в случаите, когато употребата на лекарството ще донесе повече ползи, отколкото очакваното, теоретично увреждане.

Инструкции за употреба

Инструкциите за употреба показват, че Dolgit трябва да се използва външно.

  1. Ивица от крем с дължина 5-10 см се нанася върху кожата в областта на болезнената област и внимателно се втрива с леки движения, докато лекарството се абсорбира напълно 2-3 пъти на ден. Курсът на лечение не трябва да надвишава 10 дни без консултация с лекар.
  2. Ивица от гел с дължина 5-10 см се нанася върху кожата в болезнената област и внимателно се втрива с леки движения до пълното усвояване на лекарството 3-4 пъти / ден. Гелът не трябва да се прилага под покривни, херметични превръзки. В тежки случаи се препоръчва да се комбинира локална терапия с перорално приложение на НСПВС.

Продължителността на лечението с Dolgit зависи от тежестта на заболяването и естеството на увреждането.

Странични ефекти

Дългосрочни, като правило, добре понасяни от пациентите. В някои случаи, локалното приложение на ибупрофен отбелязва развитието на дразнене, зачервяване и подуване на мястото на приложение на лекарството.

Повечето пациенти с индивидуална непоносимост към ибупрофен и други ненаркотични аналгетици могат да развият бронхоспазъм. Не можем да изключим развитието на системни нежелани ефекти на ибупрофен при продължителна употреба на лекарството на големи участъци от кожата.

В редки случаи, лекарството Dolgit може да предизвика развитие на фоточувствителност.

С развитието на страничните ефекти трябва да спрете употребата на лекарството Dolgit и да се консултирате с лекар, който ще избере алтернативен начин.

свръх доза

Случаи на предозиране Крем Dolgit не е описан поради изключително ниските стойности на системна абсорбция на лекарството през кожата. В случай на поглъщане на крема в стомашно-чревния тракт е необходимо да се изчисти стомаха (като се предизвиква повръщане, като се използва активен въглен) и се консултира с лекар.

В бъдеще симптоматичната терапия може да се проведе при наличие на индикации за това.

Специални инструкции

  1. Гел формата може да се използва при деца над 1 година.
  2. Крем-подобният долбит не трябва да се използва при деца под 12-годишна възраст, без да се консултирате с лекар.
  3. Лекарството не трябва да се прилага върху открита повърхност на раната, увредена кожа или лигавици (избягвайте контакт с очите).
  4. С неефективността на терапията трябва да се консултирате с лекар.
  5. В тежки случаи се препоръчва да се комбинира локална терапия с прием на НСПВС.

Лекарствени взаимодействия

Трябва да се консултирате с Вашия лекар преди да приложите Dolgit крем, ако се използват други лекарства.

Външната употреба на ибупрофен не показва взаимодействия с други лекарства.

Отзиви

Взехме някои отзиви за хора за лекарството Dolgit:

  1. Оксана. Сложих дългите си ставни стави на пръстите си и болката изчезна след един час, но знаех за този мехлем дълго време и го използвах през цялото време.
  2. Марина. Съпругът ми имаше тежко изкълчване на крака, оток. Приятели-спортисти са препоръчали да се използва "Dolgit". Кремът се абсорбира лесно, но миризмата не е много приятна. Ефектът от подобрението беше на следващия ден. Отокът започва да намалява, болката става по-малка. Но до пълното възстановяване се прилага друга седмица. Понякога в малки дози смазвам синините след тренировка на детето. Знам, че е невъзможно. Но преди състезанието е необходимо бързо да се възстановят щетите. И кремът лесно се справя с него.
  3. Карина. Съпругът в ранна възраст знаеше диагнозата на острия ишиас. В болницата му бе назначен Долгит. Намазани според инструкциите, спазвайки всички правила. Използването на лекарството не му даде нищо. Болката изобщо не излетя. Разбрахме, че този крем облекчава само незначителна болка. Какво е лекарството по-силно?

аналози

По аналогия крем Dolgit включва лекарства:

Преди употреба аналози се консултирайте с Вашия лекар.

Условия за съхранение и срок на годност

Съхранявайте лекарството не повече от 36 месеца от датата на производство. Оптималната температура за съхранение на лекарството Dolgit е 20 градуса.

дългове

For Гел за външна употреба 5% бистър, безцветен, с характерен мирис.

Помощни вещества: изопропанол (изопропилов алкохол), диметилхидроксиметилдиоксолан (солкетал), полоксамер, триглицериди със средна верига (migliol 812), пречистена вода, масло от лавандула, масло от не-коли (цитрусови).

20 g - алуминиеви тръби (1) - картонени опаковки.
50 g - алуминиеви тръби (1) - картонени опаковки.
100 g - алуминиеви тръби (1) - картонени опаковки.

НСПВС, производно на фенилпропионова киселина. Има противовъзпалително, аналгетично и антипиретично действие.

Механизмът на действие е свързан с инхибиране на активността на СОХ - основния ензимен метаболизъм на арахидоновата киселина, която е прекурсор на простагландините, които играят основна роля в патогенезата на възпалението, болката и треската. Аналгетичният ефект се дължи както на периферното (индиректно, чрез потискане на синтеза на простагландин), така и на централния механизъм (инхибиране на синтеза на простагландин в централната и периферната нервна система). Потиска агрегацията на тромбоцитите.

Когато се прилага външно, той има противовъзпалително и аналгетично действие. Намалява сутрешната скованост, увеличава обхвата на движение в ставите.

При поглъщане ибупрофен се абсорбира почти напълно от стомашно-чревния тракт. Едновременният прием на храна забавя скоростта на абсорбция. Метаболизира се в черния дроб (90%). T1/2 е 2-3 часа

80% от дозата се екскретира в урината главно под формата на метаболити (70%), 10% - непроменена; 20% се екскретират през червата като метаболити.

Задава се индивидуално, в зависимост от нозологичната форма на заболяването, тежестта на клиничните прояви. Когато се приема орално или ректално за възрастни, еднократната доза е 200-800 mg, честотата на приемане е 3-4 пъти на ден; за деца - 20-40 mg / kg / ден в разделени дози.

Външно се използва в рамките на 2-3 седмици.

Максималният дневен прием при възрастни, когато се приема орално или ректално, е 2,4 g.

От страна на храносмилателната система: често - гадене, анорексия, повръщане, епигастричен дискомфорт, диария; възможно е развитие на ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт; рядко, кървене от стомашно-чревния тракт; при продължителна употреба, възможна чернодробна дисфункция.

От страна на централната нервна система и периферната нервна система: често - главоболие, замаяност, нарушения на съня, възбуда, зрителни нарушения.

От хемопоетичната система: при продължителна употреба са възможни анемия, тромбоцитопения, агранулоцитоза.

От страна на пикочната система: продължителна употреба може да бъде нарушена бъбречната функция.

Алергични реакции: често - кожен обрив, ангиоедем; рядко - асептичен менингит (по-често при пациенти с автоимунни заболявания), бронхоспастичен синдром.

Местни реакции: когато се прилагат външно, хиперемия на кожата, усещане за парене или мравучкане.

С едновременната употреба на ибупрофен намалява ефекта на антихипертензивни средства (АСЕ инхибитори, бета-блокери), диуретици (фуросемид, хидрохлоротиазид).

При едновременна употреба с антикоагуланти може да се засили тяхното действие.

С едновременната употреба със СКС се увеличава рискът от странични ефекти от стомашно-чревния тракт.

С едновременната употреба на ибупрофен може да измести от съединенията с протеини на кръвната плазма непряко антикоагуланти (аценокумарол), хидантоинови производни (фенитоин), перорални хипогликемични лекарствени средства сулфонилурейни производни.

При едновременна употреба с амлодипин е възможно леко намаляване на антихипертензивния ефект на амлодипин; с ацетилсалицилова киселина - намалява концентрацията на ибупрофен в кръвната плазма; с баклофен - описва случай на повишено токсично действие на баклофен.

При едновременна употреба с варфарин е възможно увеличаване на времето на кървене, наблюдава се също и микрогематурия, хематоми; с каптоприл - възможно е намаляване на антихипертензивния ефект на каптоприл; с Kolestiramine - умерено изразено намаляване на абсорбцията на ибупрофен.

С едновременното използване на литиев карбонат се увеличава концентрацията на литий в кръвната плазма.

С едновременното използване на магнезиев хидроксид увеличава първоначалната абсорбция на ибупрофен; с метотрексат - повишава токсичността на метотрексат.

Използва се с повишено внимание при съпътстващи заболявания на черния дроб и бъбреците, хронична сърдечна недостатъчност, с диспептични симптоми преди лечението, веднага след операцията, с индикации за анамнеза за кървене от стомашно-чревния тракт и заболявания на стомашно-чревния тракт, алергични реакции, свързани с приема на НСПВС.

В процеса на лечение се изисква систематично наблюдение на функциите на черния дроб и бъбреците, снимки на периферна кръв.

Не трябва да се прилага външно върху увредените участъци на кожата.

Употребата през третия триместър на бременността е противопоказана. Употребата през първия и втория триместър на бременността е оправдана само в случаите, когато очакваната полза за майката надвишава възможния риск за плода.

Ибупрофен се екскретира в малки количества с кърмата. Може да се използва по време на кърмене с болка и треска. Ако е необходимо, продължителната употреба или употреба във високи дози (повече от 800 mg / ден) трябва да вземе решение за прекратяване на кърменето.

Дълъг е

Дълг: инструкции за употреба и прегледи

Латинско име: Dolgit

Код ATX: M01AE01

Активна съставка: ибупрофен (ибупрофен)

Производител: Dolorgiet (Германия) t

Актуализация на описанието и снимка: 07/11/2018

Цени в аптеките: от 92 рубли.

Дългосрочно - нестероидно противовъзпалително средство (NSAID) с аналгетично, противовъзпалително и антиексудативно действие.

Форма и състав за освобождаване

  • Гел за външна употреба 5%: безцветна прозрачна маса с характерен мирис (20, 50 или 100 g в алуминиеви тръби, в тръбна лента от картон 1);
  • Крем за външна употреба от 5% (20, 50 или 100 g в алуминиеви тръби, в картонена връзка 1 тръба).

Активна съставка Dolgita - ибупрофен:

  • 1 g гел - 50 mg;
  • 1 g крем - 50 mg.
  • Гел: полоксамер, 2,2-диметил-4-хидроксиметил-1,3-диоксолан (Солкетал), изопропилов алкохол, триглицериди със средна верига (migliol 812), масло от нерол (цитрус), лавандулово масло, пречистена вода;
  • Крем: глицерол (глицерин), триглицериди, пропиленгликол, гума ксантан, натриев метил 4-хидроксибензоат, нерол масло, лавандулово масло, вода.

Фармакологични свойства

фармакодинамика

Дългосрочно - лекарство с местен анестетик, анти-оток и противовъзпалителен ефект. Той има подтискащо действие върху производството на възпалителни медиатори, блокира циклооксигеназата (COX-1, COX-2) и инхибира синтеза на простациклин (PG12), тромбоксан B2 (TB2) и простагландин Е2 (PGE2).

Аналгетичният ефект е най-силно изразен при възпалителна болка. Ибупрофен допринася за изчезването или намаляването на болковия синдром (включително болка в покой и при преместване), намалява сутрешното подуване и скованост на ставите, което ви позволява да увеличите количеството на движенията.

Наред с противовъзпалителния ефект ибупрофенът по време на възпаление намалява агрегацията на тромбоцитите, миграцията на левкоцити и освобождаването на лизозомни ензими.

Фармакокинетика

Когато се прилага локално върху кожата, ибупрофен прониква в дълбоките тъкани (подкожна тъкан, мускулна тъкан, стави и синовиална течност), достигайки терапевтични концентрации. В областта на приложение терапевтичният ефект се постига чрез директно разпределение през кожата в прицелната тъкан. В кръвната плазма се определя в малки количества. При спазване на препоръчания метод за приложение в синовиалната течност, концентрацията на активното вещество е приблизително 2 μg / ml.

Показания за употреба

  • Възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат, включително: ставен синдром при ревматизъм и влошаване на подагра, артрит (псориатичен и ревматоиден), брахио-тихоочен периартрит, деформираща остеоартроза, анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев), радикулит, лумбаго тендинит, тендовагинит, бурсит;
  • Наранявания (без нарушаване на целостта на кожата), включително спортни, промишлени или домашни: натъртвания, навяхвания, навяхвания, скъсани връзки или мускули, посттравматично подуване на меките тъкани;
  • Миалгия - неревматична и ревматична етиология.

Противопоказания

  • Пристъпи на бронхиална астма или други алергични прояви, показани в историята, свързани с употребата на НСПВС, включително ацетилсалицилова киселина;
  • Период на бременност и кърмене;
  • Свръхчувствителност към лекарството.

Gel Dolgit е противопоказан също да се прилага при сълзене на дерматози, инфектирани рани и ожулвания, екзема, както и при деца под 1 година.

Не се препоръчва употребата на крем Dolgit за лечение на деца под 12-годишна възраст без лекарско предписание.

Инструкции за употреба Dolgit: метод и дозировка

Лекарството е предназначено за външна употреба.

Dolgit гел се предписва в количество от 5-10 см от лекарството 3-4 пъти на ден. Нанесете върху кожата на болезнената област на тялото и леко потъркайте, докато се абсорбира напълно. Не използвайте херметични превръзки.

Крем Dolgit назначават 5-10 см 2-3 пъти на ден. Нанесете върху кожата на засегнатата област и разтрийте с леки движения, докато лекарството се абсорбира напълно. Ако трябва да използвате крема повече от 10 дни подред, трябва да се консултирате с Вашия лекар.

Периодът на прилагане се предписва от лекаря въз основа на клинични показания, като се взема предвид естеството и тежестта на увреждането.

Странични ефекти

Използването на всяка от лекарствените форми на Dolgita може да предизвика развитие на алергични реакции:

  • Възможни: при свръхчувствителност към нестероидни противовъзпалителни средства - бронхоспазъм;
  • Рядко: сърбеж и изтръпване на кожата, обрив, усещане за парене на мястото на приложение, хиперемия, оток.

Ако се появят тези или други нежелани реакции, е необходимо да се преустанови лечението и да се консултирате с Вашия лекар относно целесъобразността от по-нататъшно използване на лекарството.

свръх доза

Няма данни за случаи на предозиране.

В случай на инцидентно перорално приложение на лекарството трябва да се изчисти стомаха (изкуствено предизвикване на повръщане, назначаването на активен въглен), препоръчва се да се потърси медицинска помощ.

Ако е необходимо, е необходимо допълнително симптоматично лечение.

Специални инструкции

Избягвайте контакт с очите и другите лигавици.

Не прилагайте лекарството в области с открити рани на кожата.

При липса на терапевтичен ефект, трябва да се консултирате с лекар.

При лечението на тежки форми на заболявания се препоръчва локална терапия да се комбинира с перорални НСПВС.

Действието на лекарството не влияе върху способността на пациента да управлява превозни средства и механизми.

Употреба по време на бременност и кърмене

Според инструкциите, Dolgit е забранено да се използва по време на бременност и кърмене.

Употреба в детството

В педиатрията, Dolgit не се предписва:

  • крем - до 12 години;
  • гел - до 1 година.

Лекарствени взаимодействия

Взаимодействието на ибупрофен с други агенти, когато се прилага външно, не се открива.

Когато се предписва Dolgit, е необходимо да информирате лекаря за лекарствата, които пациентът вече използва за лечение.

аналози

Аналози Dolgit са: Ибалгин, Ибупрофен, Ибупрофен-Верте, Нурофен Експрес.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на сухо място при температура от 15 ° до 25 ° С. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срок на годност - 3 години.

Условия за продажба на аптеки

Издава се без рецепта.

Отзиви за Dolgite

Отзивите за Dolgit са предимно положителни: лекарството бързо облекчава болката (например при наранявания и болки в гърба с различен произход) и практически не предизвиква странични ефекти.

Цената на Dolgit в аптеките

Приблизителната цена за Dolgit е: крем 5% 20 g - 107 руб., Гел 5% 50 g - 152 rub.

Дълг: цени в онлайн аптеки

DOLGIT 5% 20g гел d / за външна употреба

Dolgit 5% 20g крем d / външна употреба

Дълъг крем 5% 20 g

Дълъг гел 5% 20 g

Дълъг гел 5% 20 g

Дълъг крем 5% 20 g

Дълъг гел 5% тръба 20g

Dolgit 5% 50g крем d / външна употреба

DOLGIT 5% 50g гел d / за външна употреба

Дълъг крем 5% 50g n1

Дълъг крем 5% 50 g

Дълъг гел за външно приложение прибл. 5% 50g n1

Дълъг гел 5% 50 g

Дълъг крем 5% 50 g

Дълъг крем 5% тръба 50g

Дълъг гел 5% 50 g

Dolgit 5% 100g крем d / външна употреба

Дълготраен лосион за тяло с камфор. 100ml

Калфорен лосион DOLGIT с триене 100ml

Дълъг крем 5% 100g n1

Дълъг крем 5% 100 g

Дълготраен камфорен лосион 100 мл

Дълготраен лосион за тяло с камфор 100 мл

Образование: Ростовски държавен медицински университет, специалност "Обща медицина".

Информацията за лекарството е обобщена, предоставя се с информативна цел и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Известното лекарство "Виагра" първоначално е разработено за лечение на артериална хипертония.

В допълнение към хората, само едно живо същество на планетата Земя - кучета - страда от простатит. Това са наистина нашите най-верни приятели.

Според проучване на СЗО, половинчасов дневен разговор на мобилен телефон увеличава вероятността за развитие на мозъчен тумор с 40%.

Кариесът е най-честата инфекциозна болест в света, с която дори грипът не може да се конкурира.

Средната продължителност на живота на левичарите е по-малка от десницата.

Работата, която не се харесва на човека, е много по-вредна за неговата психика, отколкото липсата на работа.

Образованият човек е по-малко податлив на мозъчни заболявания. Интелектуалната активност допринася за образуването на допълнителна тъкан, компенсираща болните.

При 5% от пациентите, антидепресантът Кломипрамин причинява оргазъм.

Всеки има не само уникални пръстови отпечатъци, но и език.

Има много любопитни медицински синдроми, например, обсесивно поглъщане на обекти. В стомаха на един пациент, страдащ от тази мания, са открити 2500 чужди тела.

Най-рядката болест е болестта на Куру. Единствено представители на племето Фур в Нова Гвинея са болни. Пациентът умира от смях. Смята се, че причината за заболяването е яденето на човешкия мозък.

Черният дроб е най-тежкият орган в нашето тяло. Средното му тегло е 1,5 кг.

При редовни посещения в солариума шансът за рак на кожата се увеличава с 60%.

Ако се усмихвате само два пъти на ден, можете да понижите кръвното налягане и да намалите риска от инфаркти и инсулти.

Милиони бактерии се раждат, живеят и умират в червата ни. Те могат да се видят само със силно увеличение, но ако се съберат заедно, те биха се вписали в обикновена чаша за кафе.

Много хора си спомнят фразата: "Крим е общосъюзен здравен курорт." В пространствата на бившия Съветски съюз, а сега и в ОНД, от Балтийско море до Тихия океан, е малко вероятно да бъдат намерени.

Дълги (крем, гел): указания за употреба, индикации

В тази статия ще опишем как правилно да прилагаме Dolgit, какво има противопоказания и странични ефекти. Ще разберете колко струва лекарството и какъв резултат дава лекарството на други пациенти.

описание

Както вече беше отбелязано, лекарството съдържа ибупрофен, нестероидно лекарство за болка. Веществото ще наруши метаболизма на арахидоновата киселина и ще намали синтеза на простагландини, намалявайки възпалението и премахвайки болката.

Дългът намалява агрегирането на всички тромбоцити в увредената област. Дългосрочната употреба на лекарството ви позволява да върнете мобилността на ставите и да намалите тяхното подуване.

Продължителното действие продължава около 15-20 минути след нанасянето. Ефектът на лекарството продължава 4 часа. Лекарството не създава голяма концентрация в кръвта и следователно е безопасно за употреба, практически няма странични ефекти. Лекарството прониква в дълбоките тъкани и се справя с най-силната болка.

свидетелство

Какво помага Dolgit? Той е назначен под формата на гел с такива симптоми:

  1. Възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат:
  2. Артрит (ревматоиден, псориатичен).
  3. Артритен синдром при ревматизъм и обостряне на подагра.
  4. Периартрит на рамото.
  5. Анкилозиращ спондилит (анкилозиращ спондилит).
  6. Деформиращ остеоартрит.
  7. Остеохондроза с радикуларен синдром.
  8. Ишиас.
  9. Ишиас.
  10. Миалгия (ревматичен и неревматичен произход).
  11. Лумбаго.
  12. Тендивит, тендовагинит, бурсит.
  13. Наранявания (спортни, промишлени, битови), без да се нарушава целостта на меките тъкани (включително навяхвания, навяхвания, разкъсвания на мускулите или лигаментите, натъртвания, посттравматичен оток на меките тъкани).

Правила за прилагане и доза гел Dolgit

Гелът трябва да се нанася равномерно с тънък слой. Преди нанасяне е необходимо кожата да е чиста. Вземете предпазни мерки и избягвайте да получавате лекарството в устата или очите.

За възрастни, средната дневна доза на лекарството варира от 100 мг до 200 мг - това е от 4 до 8 см гел. Честотата на употреба - 3 пъти на ден.

Правила за приложение и доза на крем Dolgit

Лекарството не трябва да се прилага върху увредена кожа или лигавици (избягвайте контакт с очите). С неефективността на терапията трябва да се консултирате с лекар. В тежки случаи се препоръчва да се комбинира локална терапия с прием на НСПВС.

Честотата на употреба на лекарството - 4 пъти на ден с дозировка от 4 до 10 см с максимално допустима доза от 18 см от сметаната. Специалистът предписва курс на лечение, който обикновено не надвишава 2-3 седмици.

Странични ефекти на лекарството

Обикновено лекарството се понася добре. В редки случаи може да има временни признаци на локално дразнене на кожата под формата на зачервяване, подуване, обриви, сърбеж на кожата, усещане за парене и изтръпване. В случай на свръхчувствителност към НСПВС възможни явления на бронхоспазъм. При продължителна употреба на лекарството при особено чувствителни пациенти може да се развият системни странични ефекти.

Противопоказания

Свръхчувствителност към ибупрофен, компоненти на лекарството и други НСПВС, влажна дерматоза, екзема, проблеми с целостта на кожата (включително инфектирани абразии и рани) на мястото на приложение на крема; бременност, кърмене; възраст на децата до 14 години.

За предпазните мерки

Лекарят е длъжен да следи състоянието на пациента, дали лекарството причинява усложнения, при които Dolgit трябва да бъде отменен. Крайната предпазливост изисква такива случаи:

  • Астмата.
  • Заболявания, засягащи дихателната система.
  • Хиперплазия на носната лигавица.
  • Треска.
  • Отказ на бъбреците.

За хората, чиято дейност е свързана с шофиране, е важно да се знае дали лекарството причинява замъгляване на съзнанието или сънливост. Резултатите от изследванията сочат, че Dolgit не води до загуба на концентрация.

Взаимодействие с други лекарства

Едновременното използване на две лекарства може понякога да предизвика отрицателни последствия. Важно е да запомните кои лекарства изключват употребата на Dolgit:

  • фуроземид намалява силата на действие, когато Dolgita влезе в кръвния поток;
  • Когато приемате хапчета за обезболяване, пациентът трябва да е наясно с максималната дневна доза болкоуспокояващи лекарства. В този случай най-добрият вариант е да се коригира дозата или да се комбинира гелът с друго лекарство, както е предписано от лекар;
  • второто местно лекарство не може да се използва успоредно с Dolgit в една област на кожата.

Предозиране на наркотици

Както при много лекарства, Dolgit е в състояние да провокира редица проблеми в случай на прекомерна употреба. Изследователите твърдят, че това лекарство може да доведе до опасни последствия само в редки случаи.

При условие, че дозата непрекъснато се превишава за дълго време, следните странични ефекти са вероятно:

  • алергични кожни реакции;
  • киселини в стомаха;
  • тежка мигрена;
  • обща интоксикация на тялото;
  • намаляване на налягането;
  • повръщане и гадене.

Ако гелът е в устата или лигавиците, спешно трябва да се свържете с медицинско заведение. В този случай лекарят предписва стомашна промивка, последвана от използването на активен въглен.

Форма за освобождаване на лекарство

  • гел в алуминиева тръба, която се предлага в дози от 20, 50 и 100 грама;
  • крем, който се предлага в дози от 50 и 100 грама.

Условия за съхранение на гела и сметаната

Дълготрайното трябва да се съхранява на тъмно място, температурата на съхранение е 20-25 градуса. Достъпът на деца до лекарството трябва да бъде затворен. Срокът на годност на сметаната или гела е не повече от 3 години от датата на производство.

аналози

Има лекарства, които са сходни по състав и принцип на действие с Dolgit, и специалистите могат да ги предписват. Усложненията и страничните ефекти водят до подмяна на лекарството. Редица лекарствени аналози:

  • Адвил;
  • Bofen;
  • Бруфен;
  • Ibuprom;
  • ибупрофен;
  • миг;
  • Nurofen;
  • Nurofen деца;
  • Oraphim;
  • Faspik (таблетки или гранули).

Съставът на лекарството

1 g гел или долгит крем съдържа 50 mg ибупрофен - активно вещество, което облекчава възпалението и болката. В допълнение, съставът включва помощни компоненти.

Цената на лекарството

Дългът се продава без рецепта, ако е наличен в аптеката. Цената на лекарството:

  • от 100 до 125 рубли за 20 g Dolgit гел;
  • от 160 до 180 рубли за 50 грама Dolgit гел;
  • от 100 до 130 рубли за 20 грама крем Dolgit;
  • от 150 до 179 рубли за 50 грама крем Dolgit;
  • от 260 до 290 рубли на 100 грама крем Dolgit;

производител:

“Dolgorbit GmbH & Co. KG”, 53754 St. Augustine, Бон, Германия

Изключителен дистрибутор:

PRO.MED.CS Прага, as, Telčska 1.140 00, Прага 4, Чехия.

Адрес за жалби на клиенти:

ЗАД ПРО.МЕД.ЦС, 115193 Москва, ул. 7-ми Кожуховская, 15, с.1.

Отзиви на пациента

Има маса от обратна връзка на пациента относно употребата на гел или крем за долгит за облекчаване на болката и облекчаване на възпалението:

Dolgit ® (Dolgit ®)

Активна съставка:

съдържание

Фармакологична група

Носологична класификация (МКБ-10)

3D изображения

структура

Описание на лекарствената форма

Крем: равномерен, мек, от бял до бял с кремав нюанс на цвят с лека специфична миризма.

Гел: бистър, безцветен, с характерен мирис.

Фармакологично действие

фармакодинамика

Кремът има местен анестетичен, противовъзпалителен и анти-оток ефект.

Гелът има местен анестетичен и противовъзпалителен ефект.

Общо за сметана и гел

Потиска производството на възпалителни медиатори. Безразборно блокира COX-1 и COX-2 и има инхибиторен ефект върху синтеза на PGE2, простациклин (ЗГУ2) и тромбоксан (ТВ2). Аналгетичният ефект е най-силно изразен при възпалителна болка. Предизвиква намаляване или изчезване на болката, включително болка в покой и при движение; намалява сутрешната скованост и подуване на ставите. Насърчава увеличената гама от движения. В допълнение към противовъзпалителния ефект, ибупрофен намалява тромбоцитната агрегация на мястото на възпалението, както и миграцията на левкоцити и освобождаването на лизозомни ензими в областта на възпалението.

Фармакокинетика

Когато нанасяте крем / гел върху кожата, ибупрофен прониква в по-дълбоките тъкани (подкожна тъкан, мускули, стави, синовиална течност) и достига терапевтични концентрации в тях. Терапевтичният ефект в областта на приложение се постига чрез директно разпределение през кожата в прицелната тъкан. В малки количества се определя в кръвната плазма. При препоръчания метод на приложение концентрацията в синовиалната течност е около 2 μg / ml.

Показания лекарство Dolgit ®

възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат: ставен синдром с обостряне на подагра, артрит (ревматоиден, псориатичен, подагричен), склеролеопатичен периартрит, анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев), деформиращ остеоартрит, остеохондроза с радикуларен синдром лумбаго, ишиас;

мускулни болки (миалгия) с ревматичен и неревматичен произход;

наранявания (спортни, промишлени, битови), без да се нарушава целостта на кожата (изкълчвания, навяхвания или скъсвания на мускули и връзки, натъртвания, посттравматично подуване на меките тъкани).

Противопоказания

Обичайни за крема и гела

Свръхчувствителност към ибупрофен, други компоненти на лекарството и други НСПВС;

плачеща дерматоза, екзема;

нарушения на целостта на кожата (включително инфектирани абразии и рани) на мястото на прилагане на крема / гела.

Допълнително за крем

бременност, кърмене;

възраст на децата до 14 години.

По избор за гел

бронхиална астма, уртикария, ринит, предизвикана от ацетилсалицилова киселина;

бременност (III триместър);

възраст на децата до 12 години.

С грижа: бременност (I - II триместър), период на кърмене.

Странични ефекти

Обикновено лекарството се понася добре. В редки случаи може да има временни признаци на локално дразнене на кожата под формата на зачервяване, подуване, обриви, сърбеж на кожата, усещане за парене и изтръпване. В случай на свръхчувствителност към НСПВС е възможно появата на бронхоспазъм. При продължителна употреба на лекарството при особено чувствителни пациенти може да се развият системни странични ефекти, появата на които трябва да спре употребата на лекарството и да се консултира с лекар.

взаимодействие

Крем. Трябва да се консултирате с Вашия лекар преди да използвате лекарството, ако използвате други лекарства.

Гел. Лекарствените взаимодействия с други лекарства не са описани. Въпреки това, трябва да се има предвид, че дори при локално приложение ибупрофен има системен ефект и, теоретично, страничните ефекти могат да се увеличат при едновременна употреба с други НСПВС.

Дозировка и приложение

Крем. Нанесете върху кожата в болезнената област 3-4 пъти на ден и втривайте с леки движения до пълното усвояване на лекарството. Използва се ивица крем с дължина 4–10 cm, в зависимост от площта на засегнатата повърхност.

Продължителността на лечението зависи от тежестта на заболяването и естеството на увреждането и е средно 2–3 седмици.

Гел. 5–10 cm дълъг гел се нанася върху увредената област и внимателно се втрива с леки движения, докато се абсорбира напълно 3-4 пъти на ден.

Продължителността на лечението зависи от тежестта на заболяването и естеството на увреждането и е средно 2–3 седмици.

свръх доза

Не са описани случаи на предозиране на крем или гел.

Лечение: В случай на инцидентно поглъщане е необходимо да се изчисти стомаха (да се предизвика повръщане, да се предпише активен въглен) и да се консултира с лекар. Допълнително лечение, ако е необходимо, симптоматично.

Специални инструкции

В тежки случаи, комбинираната употреба на крем или гел се препоръчва външно с прием на други лекарствени форми на НСПВС (парентерално, орално, ректално).

Избягвайте получаването на крема или гела в очите и върху други лигавици.

Влияние върху способността за шофиране на превозни средства или извършване на работа, които изискват увеличена скорост на физически и психически реакции. Употребата на лекарството не влияе върху способността за участие в дейности, които изискват повишено внимание, моторна координация, висока скорост на психични и физически реакции (например шофиране, работа със сложни механизми и др.).

Формуляр за освобождаване

Крем за външна употреба, 5%. В алуминиеви тръби от 20 g, 50 g и 100 g, запечатани с мембрана и пластмасова капачка с винт. Една тръба в картонена кутия.

Гел за външна употреба, 5%. В алуминиеви тръби с вътрешно защитно лаково покритие от 20, 50 или 100 g, запечатани с мембрана и пластмасова капачка с винт. Една тръба в картонена кутия.

производител

KG, 1, 53754, St. Augustine, Бон, Германия.

Потребителски искове адрес: Dr.Teiss Naturvaren Rus LLC. 109387, Русия, Москва, ул. Тиха, 24.

Тел / факс: (495) 980-60-10.

Условия за продажба на аптеки

Условия за съхранение лекарство Dolgit ®

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срокът на годност на лекарството Dolgit ®

крем за външна употреба 5% - 3 години.

гел за външна употреба 5% - 2,5 години.

Да не се използва след изтичане на срока на годност, отпечатан върху опаковката.

Дълъг крем, гел: инструкции за употреба

Лекарството Dolgit е лекарство за употреба на открито от групата на нестероидните противовъзпалителни средства.

Форма на освобождаване и състав на лекарството

Лекарството Dolgit се предлага в следните лекарствени форми:

  • Гел 5% в алуминиеви тръби от 20, 50 или 100 g в картонена кутия с придружаващите инструкции. Активното вещество на гела е ибупрофен (1 g гел съдържа 50 mg от активната съставка);
  • Крем 5% в алуминиеви тръби от 20, 50 или 100 g в картонена кутия с придружаващите инструкции. Активната съставка на крема е ибупрофен (1 g крем съдържа 50 mg от активната съставка).

Лекарството и в двете му лекарствени форми е предназначено само за външна употреба, не е позволено да се прилага мехлем или гел върху лигавиците!

Фармакологични свойства на лекарството

Дългосрочно е нестероидно противовъзпалително средство за употреба на открито. Активната активна съставка на гела и мазта има изразено обезболяващо действие, премахва признаци на възпаление, подуване, хиперемия и леко намалява локалната температура.

Активната съставка на лекарството - ибупрофен, когато изчезва на повърхността на кожата, увяхва в дълбоките си слоеве и частично в системната циркулация, като по този начин инхибира синтеза на хормона простагландин, като основен медиатор на възпалителното развитие.

При прилагане на лекарството в областта на възпалената става, пациентът има подобрение в подвижността си, изчезването на подуването и болезнените усещания.

Показания за употреба на лекарството

Лекарството Dolgit под формата на гел или мехлем се предписва на пациенти за лечение на следните състояния:

  • Възпалителни процеси в ставите - артрит, артроза;
  • Ревматизъм - в областта на засегнатите стави;
  • Подагра - като част от комплексна терапия за облекчаване на болката в засегнатите стави;
  • Анкилозиращ спондилит;
  • Остеохондроза, включваща нервни корени в патологичния процес;
  • Остеоартрит с признаци на деформация на ставите;
  • ишиас;
  • лумбаго;
  • Бурсит - възпаление на ставата;
  • Мускулни болки, причинени от натъртвания, навяхвания, хипотермия;
  • Дислокации - за облекчаване на болката и облекчаване на възпалението;
  • разтягане;
  • Посттравматично подуване на меките тъкани.

Противопоказания

Преди употреба лекарството трябва внимателно да прочете приложените инструкции, тъй като Dolgit има следните противопоказания и ограничения:

  • Отворени рани;
  • Пустулозни кожни лезии, пиодермия;
  • Инфектирани разрези или драскотини;
  • Мокра екзема;
  • Възраст на децата до 1 година;
  • Период на кърмене и бременност;
  • Индивидуална непоносимост към компонентите на лекарството;
  • Алергични реакции в историята на лекарства от групата на нестероидни противовъзпалителни средства или ацетилсалицилова киселина.

Дозировка и приложение

Лекарството Dolgit е предназначено само за външна употреба.

Гелът се нанася върху засегнатите участъци от кожата или ставите с тънък слой и леко се втрива, докато се абсорбира напълно. Броят на приложение на лекарството на ден се определя от лекаря в зависимост от диагнозата и степента на увреждането. Според инструкциите, гелът се нанася не повече от 4 пъти на ден.

Кремът Dolgit се нанася върху засегнатата кожа с тънък слой и леко се втрива, докато се абсорбира напълно. Лекарството не трябва да се прилага върху кожата повече от 3 пъти. Продължителността на курса на лекарствената терапия е не повече от 10 дни. При липса на терапевтичен ефект в рамките на 3 дни от началото на лечението, пациентът трябва да се консултира с лекар, за да изясни диагнозата и да коригира терапията.

Използване на лекарството по време на бременност и кърмене

Лекарството Dolgit в някоя от неговите лекарствени форми не се препоръчва да се предписва за лечение на жени, докато те чакат за дете. Активната съставка на лекарството прониква в системната циркулация и през съдовете на плацентата към плода.

Използването на лекарството Dolgit по време на кърмене е противопоказано. Ако е необходимо, терапията трябва да вземе решение за прекратяване на лактацията.

Странични ефекти

В повечето случаи Dolgit гел и крем се понасят добре от пациентите. При индивидуална свръхчувствителност към компонентите на лекарството или продължителна употреба на лекарството могат да се развият следните нежелани реакции:

  • Алергични кожни реакции - обрив, петехии и екхимоза, зачервяване на кожата, сърбеж и парене;
  • Уртикария, ангиоедем;
  • Бронхоспазъм в редки случаи.

С развитието на горните странични ефекти, лечението с лекарството трябва да се спре и да се консултира с лекар.

Предозиране на наркотици

При продължително неконтролирано използване на мехлем или гел Dolgit, ибупрофен се абсорбира в системното кръвообращение, в резултат на което пациентът развива признаци на предозиране с лекарството:

  • Болка в стомаха, гадене, повръщане, обостряне на хронични възпалителни заболявания на храносмилателната система;
  • Главоболие;
  • Чернодробна дисфункция;
  • Промени в клиничната картина на кръвта;
  • Склонност към кървене.

С развитието на симптомите на предозиране на лекарството или случайно поглъщане на лекарства, пациентът спешно трябва да измие стомаха, да даде активен въглен или други сорбенти да се вземат, ако е необходимо, да се извърши симптоматично лечение.

Взаимодействието на лекарството с други лекарства

Едновременното използване на лекарството Dolgit с перорални средства от групата на нестероидните противовъзпалителни средства или ацетилсалициловата киселина води до риск от странични ефекти и признаци на предозиране.

Не се препоръчва комбинирането на лекарството Dolgit с непреки антикоагуланти, тъй като това води до риск от кървене и кръвоизливи под кожата.

Специални инструкции

Кремът или гелът Dolgit не трябва да се нанася върху отворени повърхности на рани или кървещи рани.

Забранено е да се прилага лекарството върху лигавиците. При тежки възпалителни процеси в ставите лекарството Dolgit може да се комбинира с нестероидни противовъзпалителни средства за перорално приложение под наблюдението на лекар. Когато се използва лекарството повече от 7 дни, пациентът трябва да контролира нивото на тромбоцитите и чернодробните трансаминази в кръвта.

Gel Dolgit може да се използва в детска практика за деца над 12 месеца. Cream Dolgit е забранено да се назначават деца на възраст под 12 години.

След употреба на лекарството, пациентът трябва да измие добре ръцете си със сапун, за да избегне получаването на лекарството в очите. Ако това се случи случайно, очите трябва да се промият с голямо количество течаща вода и да се свържат с офталмолог възможно най-скоро.

Местната употреба на лекарството не влияе на скоростта на психомоторните реакции и не потиска активността на централната нервна система.

Лекарството Dolgit под формата на крем или гел не е предназначено за пациенти с генетични заболявания на кръвта (хемофилия).

Аналози на лекарството Dolgit

Аналози на лекарството Dolgit са следните средства:

  • DOLOBENE;
  • Nurofen;
  • ибупрофен;
  • Долар;
  • Волтарен Емулгел;
  • Dikloberl;
  • Индометацин.

Преди да замените лекарството Dolgit с един от горните аналози, пациентът трябва да се консултира с лекар.

Условия за съхранение и освобождаване

Лекарството във всяка негова лекарствена форма се подава в аптеките без лекарско предписание. Съхранявайте лекарството не повече от 36 месеца от датата на производство. Оптималната температура за съхранение на лекарството Dolgit е 20 градуса.

Средната цена на лекарството Dolgit в аптеките в Москва е 95-250 рубли, в зависимост от обема на тръбата.

Мехлем за ставите Dolgit

Мехлем долита - лекарствен продукт, чиито основни свойства са да се предотврати развитието на възпалителния процес. Лекарството е получило такава отличителна черта поради своя компонент ибупрофен. В допълнение, инструментът се справя с болка и топлина.

Преди да използвате лекарството, трябва да се консултирате с Вашия лекар, тъй като лекарството има свои противопоказания и странични ефекти. Следващата статия разкрива подробно принципа на мехлема и как да го прилага.

структура

В основата на състава на лекарството Dolgit, произведен под формата на крем и гел за външно приложение, е ибупрофен, чиято концентрация в лекарството не надвишава 5%.

Активното вещество ибупрофен се счита за нестероидно и противовъзпалително средство. За разлика от крема, гелът съдържа изопропилов алкохол, миглиол 812, лавандулово масло, полоксамер и солкетал.

Помислете за състава на медицинския маз: глицерин, ксантан от гума, лавандулово масло, пречистена вода, пропиленгликол, триглицериди и метил 4-хидроксибензоат.

Формуляр за освобождаване

Днес германските фармацевтични компании се занимават с производство на продукти, наречени Dolgit. Кремът и гелът се произвеждат в завода "PRO.MED.CS" в столицата на Чешката република. Двете лекарствени форми съдържат 4.99% от активното вещество. Размерът на тръбите произведени лекарства - 20, 50 и 100 грама.

Багрилата не са включени в кремове и мехлеми. Сместа е прозрачна и има специфичен мирис. В момента не е налице Dolgit маз. Този термин се използва за обозначаване на крем, който е много дебел в консистенция и лесно се плъзга по кожата.

Преди това имаше друга форма на освобождаване на лекарството - хапче. За 2018 г. ибупрофен, съдържащ активния елемент ибупрофен, е признат за пълен аналог на такива таблетки. Ако е необходимо, кремове и мехлеми Dolgit лесно се заменя с таблетки, в които основният компонент - ибупрофен.

Нека заключим, че Dolgit под формата на крем и гел е противовъзпалително лекарство, в което ибупрофен е активната съставка, приблизително 50 mg на грам от лекарството.

Фармакологично действие

Основните свойства на продуктите Dolgit на всяка форма на освобождаване - отстраняване на оток и анестезия на засегнатото място. В допълнение, лекарствата инхибират пролиферацията на бактерии, което води до широкомащабно възпаление. Това е ибупрофен, който блокира COX-1 и COX-2.

Лекарят предписва лекарство като обезболяващо средство за пациенти с болезнени усещания в зоната, където започва възпалителният процес. Дългосрочният ефект е незабавен: болката при придвижване незабавно изчезва, сутринта се премахва скованост на крайниците, ставите стават подвижни.

Активната съставка ибупрофен предотвратява тромбоцитната трансформация в зоната на размножаване на бактериите и движението на белите кръвни клетки. Също така, лекарството забранява на организма да освобождава лизозомни ензими на мястото на възпалението.

Показания за употреба

Маз за ставите и засегнатите крайници Dolgit има такъв терапевтичен ефект като премахване на възпаление и дезинфекция. Използва се главно за нараняване на ръцете или краката. Изброяваме основните показания за външна употреба на кремове и мехлеми:

  1. Нарушения в работата на опорно-двигателния апарат, изразени под формата на възпалителен и дегенеративен процес. Чести заболявания, при които се използва лекарството, са бурсит, артроза, анкилозиращ спондилит и всички видове артрит.
  2. Наранявания в мускулите и композициите, докато кожата не е счупена и няма изкълчвания, сълзи, затворени фрактури и натъртвания.
  3. Болка, в зависимост от придобитата патология.

Невъзможно е да се лекува само с този крем и мехлем, тъй като тези лекарства само намаляват тежестта на симптомите и признаците на заболяване, без напълно да излекува пациента.

Внимание! Използвайте инструкциите за употреба, приложени в кутията за лекарства.

Противопоказания

Преди започване на лечението е необходимо да се запознаете с това, което помага при лечението с Dolgit. В допълнение, има списък на противопоказания. Разгледайте ги подробно:

  • Травма се отваря с разкъсване на тъкан.
  • На засегнатия участък се образува гнойно отлагане.
  • Инфекцията е попаднала в порязвания или драскотини.
  • Възраст - по-малко от 12 месеца.
  • Накисване на екзема.
  • Жена след бременност и по време на кърмене.
  • Нетолерантност на веществата, съдържащи се в препарата.
  • Алергична реакция към група лекарства, чиито основни свойства са намаляване на възпалението с помощта на ацетилсалицилова киселина.

Странични ефекти

Неблагоприятна реакция на лекарството Dolgit, основно, е, че пациентът изведнъж има алергия: поява на обрив и зачервяване на засегнатото място поради активния лекарствен компонент - ибупрофен.

Често срещани видове алергични реакции, които са възникнали по време на външната употреба на лекарството Dolgit са бронхоспазъм, подуване и зачервяване. В допълнение, мястото след прилагане на маз и гел изгаряния и сърби, понякога може да бъде убоден.

Бронхоспазъм е рядка проява на алергия. Факт е, че по време на прилагането на лекарството Dolgit кожата е свръхчувствителна и незабавно реагира на стимула. По правило чувствителната алергия се повтаря с всички нестероидни противовъзпалителни средства - аспирин, индометацин и др.

При първите признаци на алергия към Dolgit си струва незабавно да се прекрати медицинската процедура, като се използва това лекарство. В бъдеще, при лечението на различни патологии, лекарствата, съдържащи ибупрофен като основен компонент, трябва да се избягват.

Инструкции за употреба Dolgit: метод и дозировка

Dolgit се използва само външно.

Мехът трябва да се нанесе върху засегнатата и увредена зона 3 или 4 пъти на ден. Необходимо е леко да се втрие кремаво вещество в леки кръгови движения, докато се абсорбира напълно. Достатъчно 4 cm ивици мехлем за приложение, ако зоната на нараняване е малка. Лекарят ще определи време за лечението. Това обикновено зависи от това колко болест се развива и каква е естеството на увреждането. Средно, лечението продължава 14 или 17 дни.

Лесно е да се нанесе гела като крем. Нанася се малко повече от 4 cm от лентата на Dolgit гел върху увредената зона за противовъзпалително действие. Триенето на геловото вещество се извършва по същия начин като кремът. Нанесете не повече от 3 пъти на ден, докато се абсорбира напълно. Средно времето за лечение с маз не надвишава 2 седмици.

В особено опасни ситуации лекарят предписва едновременно маз и крем и към тях се добавят и други лекарствени форми на НСПВС.

И двете лекарства трябва да се прилагат внимателно, за да се предотврати контакт с очите и другите лигавици. Ето защо, след втриване, ръцете старателно измийте със сапун и вода.

Лекарството Dolgit по никакъв начин не засяга това, което човек прави, било то дейност, която изисква повишено внимание.

Следователно, след прилагане на мехлема, пациентът може да седи зад волана и да изпълнява други операции.

Gel Dolgit: инструкции за употреба

Не можете да използвате инструмента Dolgit постоянно, тъй като активното вещество ибупрофен постепенно се абсорбира в кръвния поток. Ако не се придържате към препоръките на лекаря за времето на кандидатстване, възможно е предозиране, което се проявява под формата на следните симптоми:

  1. Болка в областта на стомаха и червата. Може да се появи гадене и повръщане. Възможно е обостряне на хроничните патологии на храносмилателната система, изразено възпалително естество.
  2. Мигрена или леки главоболия.
  3. Нарушена чернодробна функция.
  4. Променя състава на кръвта.
  5. Настъпва спонтанно кървене.

При първата поява на горните симптоми пациентът спешно трябва да измие стомаха. След това се приема активен въглен или друг подобен агент. За да се елиминират напълно симптомите на предозиране, може да се предпише специално лечение.

Не използвайте Dolgit маз с други нестероидни противовъзпалителни средства с ацетилсалицилова киселина за употреба на открито, тъй като рискът от предозиране нараства.

Комбинацията от Dolgit маз с непреки антикоагуланти също не води до нищо добро: рискът от кървене и внезапен кръвоизлив под кожата се увеличава.

Освен това гелообразната субстанция по никакъв начин не се прилага върху отворена или кървяща рана.

Забранено е намазването на лигавиците с лекарството. В случай на възпалителни патологии в ставите, лекарят може да предпише едновременна употреба на Dolgit с използването на други нестероидни противовъзпалителни средства за външно приложение. Но това е възможно само след консултация с Вашия лекар.

Ако се използва малко повече от седмица, пациентът трябва да следи нивото на тромбоцитите и чернодробните трансаминази, които могат да бъдат в кръвта.

Ако планирате да използвате лекарства за детето, трябва да сте запознати с възрастовата група. Следвайки инструкциите, лекарството, с някои симптоми, е показано за деца над една година. В противен случай използването на Dolgite може да навреди.

В края на прилагането на ръката трябва да се измие, тъй като те остават частици от мехлем, които могат случайно да попаднат върху лигавицата на окото или устата. Ако все пак се е случило такава ситуация, е необходимо внимателно да се измие засегнатото око с много вода, след което да се запише на среща с офталмолог.

Когато се използва Dolgit, както е предписано, няма психични отклонения или забавяне в работата на централната нервна система. Лекарството е строго забранено за хора с хемофилия и други генетични заболявания на кръвта.

Кремът е дълъг: инструкции за употреба

Крем Dolgit се отнася до средствата за приложение на НСПВС върху повърхността на кожата.

Използва се главно след наранявания, когато човек изпитва силна болка. Основното свойство - противовъзпалително и обезболяващо действие. По време на приложението, биосинтезата на простагландини, които са медиатори на възпалението, се забавя.

Болката в същото време намалява или изчезва напълно. На сутринта пациентът престава да усеща скованост, докато се движи, засегнатият крайник вече не боли.

Подобно на гела, кремът има редица симптоми при предозиране. Ако кремът е прекалено много върху засегнатия крайник или частица от лекарството е попаднала в устната кухина, болезнени усещания възникват в корема, лицето се приспива, появяват се гадене и повръщане. Главоболието не е изключено.

За да се отървете или предотвратите симптомите на предозиране, излишните остатъци от маз се отстраняват от повърхността на кожата и устата се изплаква с вода. Ако това не помогне, пациентът се измива.

След измиване на стомаха се взема сорбент - активен въглен. Това е необходимо, за да се отстрани излишното вещество от храносмилателния орган.

аналози

Дългът може да бъде заменен със следния аналог:

Ако пациентът е решил да замени лекарството, трябва да се обърнете към лекарския кабинет и да обсъдите с него този въпрос.

Цената на средствата на Dolgit във всяка форма на освобождаване в цяла Русия варира от 100 до 250 рубли, в зависимост от обема на тръбата.

Отзиви

Според многобройни отзиви, Dolgit е отличен противовъзпалителен агент от наранявания и болки в ставите на различни крайници. Много пациенти отбелязват, че маз или крем вече помага на 2-ри и 3-ти ден след началото на лечението - болката изчезва веднага или постепенно, в зависимост от тежестта и естеството на заболяването и съпътстващите я симптоми.

Свързани статии

Болки в ставите се появяват в различни ситуации при хора от различна възраст. До пътуването до...

В живота на всеки човек, за щастие, в съвременния свят се появяват наранявания, наранявания, пренапрежения.

Ибупрофен маз е нестероидно противовъзпалително лекарство за външна употреба. Инструментът е популярен, защото при високи...